دکتر محمد علی کیانی در سال 1350 در شهر مشهد مقدس در یک خانواده مذهبی متولد شد

در سن 16 سالگی با حضور در جبهه های حق علیه باطل غرب کشور که با بمباران شیمیایی رژیم بعث عراق در حلبچه همزمان شد به عنوان امداد گر حضور یافت و به رزمندگان خدمات پزشکی ارائه نمود.

پس از جنگ تحمیلی و در سال 1369 نیز با تلاش و پشتکار توانست در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد پذیرفته شود و در 1376 به عنوان برگزیده علمی و فرهنگی انتخاب و در این رشته نیز دانش آموخته گردد.

پس از آن دکتر کیانی علاوه بر پست های مدیریتی و اجرایی در سازمان تامین اجتماعی توانست در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در رشته تخصصی کودکان پذیرفته شود و پس از اتمام تحصیل به طور مجدد برای ادامه فعالیتش به سازمان تامین اجتماعی بازگشت.

مسئولیت نظارتی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد طی سال های 85 و 86 و ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهر کرد در استان چهار محال بختیاری در 1386 تا 1388 از دیگر سمت های اجرایی دکتر محمد علی کیانی به شمار می رود.

سال 88 دکتر کیانی در رشته فوق تخصصی گوارش کودکان در دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شد و در سال 1390 با کسب رتبه یک برد فوق تخصصی کشور دانش آموخته شد و در این سال به عنوان عضو هیات علمی گروه کودکان دانشگاه علوم پزشکی مشهد مشغول به فعالیت شد.

وی در سال 1394 دوره فلوشیب پیوند کبد کودکان خود را در یکی از دانشگاه های آمریکا گذراند و در 1396 پس از بازگشت به کشور، بخش پیوند کبد کودکان را در دانشگاه علوم پزشکی مشهد راه اندازی نمود.

درحال حاضر مدیر مسئول و سردبیری مجله بین اللملی کودکان را برعهده دارد و تا کنون دو بار به عنوان مجله برتر در سطح دانشگاه انتخاب شده است .

ایشان علاوه بر گذراندن موفق رشته های پزشکی ، مدارک کارشناسی ارشد حقوق و کارشناسی اررشد مدیریت اجرایی را نیر در سوابق علمی خود دارد .

دکتر کیانی در حال حاضر با تولید بیش از 90 مقاله و تربیت ده ها دانشجو در مقاطع مختلف و فعالیت در حوزه های آموزشی، پژوهشی و درمانی به عنوان استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد است و علاوه بر این دبیری انجمن اسلامی پزشکان شاخه خراسان رضوی، عضویت شورای مرکزی بسیج اساتید دانشگاه، مسئولیت های متعدد گروه کودکان را نیز بر عهده دارد .

در دوران همه گیری ویروس کرونا نیز ایشان علاوه بر خدمت رسانی به بیماران، در حوزه های مختلف علمی و اجرایی همکاری موثری داشت و علاوه بر مشاور سلامت نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، به عنوان مسئول بازرسی و ارزیابی عملکرد دانشگاه ها در خصوص بیماری کرونا از سوی مجلس شورای اسلامی در سطح کشور انتخاب شد.

عضو کمیته علمی ، عضو کمیته واکنش سریع ، عضو کمیته واکسیناسیون و دبیر قرارگاه عملیاتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیک پنجم بیماری کرونا از دیگر سمت های اجرایی دکتر کیانی در دوران همه گیری است .

اکنون ایشان با درایت مقام عالی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد انتخاب شده اند که برای ایشان ارزوی توفیق و خدمت گزاری به زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا ثامن الحجج علیه السلام را از درگاه ایزد منان خواستاریم .

دکتر محمد علی کیانی
خراسان رضوی ،مشهد،خیابان دانشگاه، مقابل دانشگاه 18
تلفن : 38413007 051
نمابر : 38413006 051
رایانامه :kianima@mums.ac.ir

روسای سابق دانشگاه

روسای سابق دانشگاه از ابتدا تا کنون