پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت روز استاد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری آورده است: اوراق زرین تاریخ تربیت، سیمای درخشان مربیان نام آوری را بر خود نقش ابدی زده است. آنان که با پیکار مقدس خویش حماسه های شکوهمند و جاوید در سازندگی انسان متعهد به وجود آوردند و با تزکیه و تعلم، بنای بلند پایه ی علم و فضیلت را بنا نهاده اند.

دکتر محمد علی کیانی در این پیام آورده است: تعالی، رشد و توسعه هرجامعه در گرو آموزش و پرورش صحیح است، آمیختن علم و عمل و آراستن تحصیل با فضایل اخلاقی و تهذیب تنها به همت استادان و معلمان دانشمند و از خود گذشته که مسیر تعالی و پیشرفت را برای جویندگان دانش و تشنگان معرفت هموار کرده اند میسر می شود.

جایگاه ویژه استادان دانشگاه علوم پزشکی از آن جهت که علاوه بر کرسی تدریس و تعلیم و مسند تحقیق و پژوهش، بر جایگاه پرافتخار ارائه خدمات درمانی نیز تکیه زده اند جایگاهی ویژه و دارای ارزش مضاعف است و در دوران همه گیری ویروس کرونا نیز با تلاش در عرصه آموزش و تربیت دانشجویان و از سوی دیگر حضور در جبهه مبارزه با کرونا در کنار سایر گروه های پزشکی، پرستاری و پرسنل بهداشت و درمان جلوه  هایی از ایثار و از خود گذشتگی در نجات جان بیماران و کمک به درمان آنها را به نمایش گذاشتند و برگی زرین از افتخار و تصویری ناب از آموزش توام با پرورش و بصیرت را در صفحه تاریخ این دانشگاه به ثبت رساندند.

دلسوزی ، تلاش و کوشش شما همکاران ارجمندم در تعلیم و تربیت و انتقال معلومات و تجربیات ارزشمند و ایجاد فضایی دلنشین برای کسب علم و  دانش  بخصوص در این روزهای سخت کرونایی قابل ستايش است، بي ترديد دستان پرتوان و عزم استوار شما، امروز را براي فردايي بهتر و سازنده آماده مي سازد .

سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری، اندیشمند و متفکر تواناي کشورمان، به درستي روز معلم و استاد نام گذاري شده و فرصتي است تا ضمن ارج نهادن به مقام و جايگاه انديشه و عالم، صميمانه ترين مراتب سپاسگزاري و قدرداني خود را از اعضای محترم هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که عهده دار امر آموزش و پژوهش هستند ابراز كنم.

اینجانب گراميداشت روز استاد و هفته آموزش را به همه کسانی که افتخار تدریس و تعلیم به دانشجویان عزيز را دارند، صمیمانه تبریک عرض نموده و امیدوارم در سالی که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به عنوان سال (سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین)نام گرفته، بتوانیم با اراده ای راسخ، همتی جهادی و آگاهانه، جایگاه دانشگاه علوم پزشکی  مشهد را در دستیابی به اهداف بر اساس اسناد بالادستی ارتقاء دهیم و موجبات سعادت و سرافرازی کشور عزیزمان ایران اسلامی را با قلم اندیشه و فرهنگ فراهم سازیم.