پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت روز ماما

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی ضمن گرامیداشت روز جهانی ماما تاکید نموده است: جامعه مامایی با تضمین سلامت مادران و نوزادان، زندگی، نشاط و شادابی را بادانش، مهارت حرفه‌‎ای، ازخودگذشتگی، ایثار و ایمان در جامعه جاری می‌سازند و نقش مهم و تأثیرگذاری در چرخه نظام سلامت جامعه ایفا می‌کنند.

به گزارش وب دا، دکتر محمد علی کیانی در این پیام آورده است: نیمی از جمعیت کشور را بانوان تشکیل می دهند وماماها یکی از مهمترین ارکان سلامت زنان ودختران بشمار می آیند ماماها از یک سو با ایفای نقش محوری خود در تامین سلامت بانوان و نوزادان، واز سوی دیگر بازویی پرتوان در اجرای طرح تحول نظام سلامتند که بدون همکاری ارزشمند و دلسوزانه ایشان، مسیر اعتلای سلامت مادر و نوزاد این چنین طی نمی شد.

گستره فعالیت ماماها از سطوح بهداشتی ، مشاوره و مراقبت های دوران بلوغ، بارداری، زایمان و پس از آن و در تمام دوران زندگی مادران است و این امر نشان دهنده جایگاه ویژه این حرفه در نظام سلامت کشور است.

سخت کوشان سبز پوش استان در شرایط پاندمی کووید 19 دوشادوش سایر مدافعان سلامت، برای سلامت مادران باردار و نوزادان تلاش کردند و مراقبت های بارداری مادران مشکوک یا مبتلا به کووید 19 و آموزش به مادران باردار و خانواده های آنان در خصوص نحوه زایمان در شرایط کنونی با کمترین آسیب برای مادر و نوزادان را به ثمر رساندند.

اینجانب ‌روز جهانی ماما را به همه تلاشگران جامعه مامایی در سطح استان و به ویژه ماماهای شاغل در دانشگاه علوم پزشکی مشهد که وظیفه دشوار و حیاتی حفظ سلامت مادر و نوزاد را بر عهده دارند، تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم و برای همه شما عزیزان آرزوی سلامت و سعادت دارم و امیدوارم تداوم تلاش صادقانه شما زمینه دست یابی به چشم انداز سلامت مادران باردار و افزایش زایمان طبیعی و ارتقاء سلامت مردم استان باشد.