وظیفه کنونی دانشگاه‌ها تربیت شخصیت‌های نخبه و علمی‌ در تراز شهید چمران است

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: وظیفه کنونی دانشگاه‌ها تربیت شخصیت‌های نخبه و علمی‌ در تراز شهید چمران بوده و دانشگاه‌ها امروزه این رسالت را دارند که بیش از هر زمان دیگری به شهدای دانشگاهی بپردازند.

به گزارش وب دا، دکتر محمدعلی کیانی در مراسم بزرگداشت شهید چمران و روز بسیج اساتید که با حضور دکتر جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد خاطر نشان کرد: برخی از شهدا در انقلاب اسلامی، شهدای شاخصی هستند که وقتی به ابعاد شخصیتی آنها نگاه می‌کنیم، در می‌یابیم که افراد بسیار متفاوتی بودند، برخی از شهدای هفتم تیر جزو شهدای شاخص هستند که یک نمونه آن شهید دیالمه بود که از علم بالایی برخوردار بود و از دیگر شهدای علمی می‌توان از شهیدان بهشتی، مطهری و چمران نام برد.

وی تصریح کرد: شهید چمران تنها یک شاخص علمی نبود، شهیدی که در عمل خدمتگزاری انقلابی و ولایی بود و شهید دیالمه هم چنین ویژگی‌ای داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه جامعه دانشگاهی بیش از زمان دیگری وظیفه پرداختن به شهدای دانشگاهی را دارد، خاطرنشان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری وظیفه کنونی دانشگاه‌ها تربیت شخصیت‌های نخبه و علمی در تراز شهید چمران بوده و ما نیز تمام تلاشمان تحقق خواسته معظم ‌له در حوزه تخصصی‌مان بوده است.

دکتر کیانی تاکید کرد: تمام تلاشمان این است که در زمینه تربیت و پرورش آینده‌سازان جامعه شخصیت‌هایی همچون شهیدان چمران و دیالمه تحویل جامعه بدهیم و امیدواریم که در این مسیر موفق و سربلند باشیم.

وی بیان کرد: دانشگاه‌ها امروزه این رسالت را دارند که بیش از هر زمان دیگری به شهدای دانشگاهی بپردازند و باید این شهدای والامقام الگوهای دانشجویان و نسل امروز باشند.

اساتید بسیجی نقش پررنگی در کمک به حل مشکلات بحران کرونا داشتند

رییس سازمان بسیج اساتید خراسان رضوی و مسئول بسیج اساتید دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: اساتید بسیجی نقش پررنگی در کمک به حل موضوعات مختلف از جمله مشکلات بحران کرونا داشتند.

دکتر محمدرضا صابری ضمن اشاره به برخی طرح‌های اجرا شده توسط بسیج اساتید دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیان کرد: طرح مراقبت در منزل یکی از طرح‌هایی به شمار می‌رود که در همان آغاز شیوع کرونا توسط بسیج اساتید دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شد و سپس به کل کشور تسری پیدا کرد.

مسئول بسیج اساتید دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: همچنین می‌توان به طرح اکسیژن رسانی در موج پنجم بحران کرونا به بیمارانی که نمی‌توانستند به بیمارستان مراجعه کنند و یا بیمارستان ظرفیت پذیرش آن‌ها را نداشتند، اشاره کرد، طرحی که با کمک‌های مردمی و با همکاری سازمان بسیج اساتید خراسان رضوی در سطح استان اجرا شد.

دکتر صابری خاطرنشان کرد: تهیه بسته‌های حمایتی با کمک بسیج اساتید، اعزام کاروان راهیان نور و کاروان اربعین ویژه اساتید، دیدار با خانواده ‌های شهدای مدافع حرم و مدافع سلامت و تلاش برای هم‌افزایی و همراه سازی گروه‌ها و تشکل‌های اسلامی در داخل دانشگاه از فعالیت‌های شاخص بسیج اساتید استان در دانشگاه‌های مختلف از جمله دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده است.

وی با ذکر این نکته که اساتید بسیجی نقش پررنگی در کمک به حل موضوعات مختلف از جمله مشکلات بحران کرونا داشتند، تاکید کرد: اساتید بسیجی مشهد و سایر شهرهای استان در چندین طرح تحقیقاتی در دوران کرونا وارد شدند و این طرح‌ها در حال اجرا است، طرح‌هایی که با خیرات و برکات بسیاری در مسیر مبارزه با ویروس منحوس کرونا همره بوده است.

باید به‌خوبی در مسیر تداوم راه پرافتخار شهیدانی همچون شهید چمران گام برداریم

مسئول کانون پیشکسوتان دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز گفت: باید به‌خوبی در مسیر تداوم راه پرافتخار  شهدای والامقام از جمله شهید چمران گام برداریم.

دکتر محمدتقی رجبی‌مشهدی اظهار کرد: حجت برای همه ما تمام شده است و باید به‌خوبی در مسیر تداوم راه پرافتخار تک‌تک شهدای والامقام از جمله شهید چمران گام برداریم.

وی تصریح کرد: ما سالانه بیش از ۲۰ هزار متخصص و فارغ‌التحصیل دانشگاهی داریم و معتقدیم با ظرفیت نابی در کشورمان وجود دارد می‌توانیم بیش از این تعداد فارغ‌التحصیل دانشگاهی تقدیم جامعه نماییم.

مسئول کانون پیشکسوتان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ذکر این نکته که شهید دکتر چمران معتقد بود که اصل مسئله دفاع هم بر تقوا استوار است، تاکید کرد: شهید چمران معتقد بود که برای خدا باید برویم و بجنگیم و با این نیت که باشیم خدا هم ما را پیروز می‌کند.

شایان ذکر است که در پایان این مراسم از دکتر محمدتقی رجبی‌مشهدی، دکتر حسن بسکابادی، دکتر مجید درودی، دکتر ناصر سرگل‌زایی و دکتر بی‌بی مرجان رضوی به عنوان اساتید برتر سازمان بسیج اساتید خراسان رضوی در طول یک سال اخیر با اهدای هدایایی ارزنده تقدیر به‌عمل آمد.

00101.jpg - 56.38 kB

00102.jpg - 52.15 kB

00103.jpg - 80.44 kB