عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: شهید دیالمه از سرداران خط مقدم جنگ نرم در ابتدای انقلاب بود

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه شهید دیالمه از سرداران خط مقدم جنگ نرم در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی بود اظهار کرد: این شهید والامقام، در برابر انحرافات و تردیدافکنی ها با تمام توان می ایستاد و به یقین مصداق آیه "  قالوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ استَقاموا" بود.

به گزارش وب دا، دکتر سعید جلیلی در همایش شهید دیالمه نیاز امروز که در مجتمع شهدای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور خانواده معظم شهیدان، جمعی از مسئولان ارشد کشوری و استانی، فرهیختگان، استادان و عموم مردم برگزار شد با بیان اینکه شهید دیالمه، کوچکترین زاویه و انحراف از مسیر اسلام ناب محمدی و انقلاب اسلامی را نمی پذیرفت و با آن مقابله می کرد خاطر نشان کرد: نتیجه زاویه و انحرافات کوچک در سال های بعد، انحرافات بزرگی را به همراه داشت و نمونه آن را در دهه های گذشته شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری به جهاد تبیین تاکید دارند تصریح کرد: یکی از اقتضائات جهاد تبیین، تبیین در زمان خودش است و اگر در زمان خودش نباشد اثر بخشی لازم را ندارد ، و نمونه آن موضع گیری شهید دیالمه در زمان انتخابات ریاست جمهوری بنی صدر، که نسبت به منحرف بودن وی هشدار داد و علت آن را نیز قبول نداشتن ولایت فقیه عنوان کرد.

دکتر جلیلی با بیان اینکه دشمنان امروز به طور مستمر در حال شبهه افکنی و تفرقه افکنی هستند و لازمه مقابله با آن، فعالیت در جهاد تبیین است تصریح کرد: شهید دیالمه را می توان نمونه برجسته جهاد تبیین در زمان خودش دانست ، فردی که شرایط را به درستی می شناخت و به خوبی حرکت های انحرافی را رصد می کرد و به خوبی اقدام می کرد و نمی گذاشت زمانی بگذرد و حادثه ای اتفاق بیفتد و سپس برای رفع آثار منفی اقدامی انجام دهد.

وی با بیان اینکه شهید دیالمه از همان روزهای ابتدای انقلاب اسلامی خطر انحراف گروهک منافقین را بیان می کرد اظهار کرد: تلاش تمام عیار افرادی مانند شهید دیالمه و شهید هاشمی نژاد بود که توطئه های دشمنان، تلاش های گسترده منافقین و گروهک ها در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی را خنثی کرد و نگذاشت که انقلاب را از پای در بیاورند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه حیات طیبه مربوط به زندگی دنیاست و با ایمان و عمل صالح شکل می گیرد و احتیاج به مراقبت نیز دارد خاطر نشان کرد: اگر امروز و بعد از 40 سال از واقعه هفتم تیر ماه برای بزرگداشت شهید دیالمه دور هم جمع شده ایم برای این است که شهید دیالمه با تمام وجود دعوت خدا را در داشتن حیات طیبه لبیک گفته بود.

دکتر جلیلی با بیان اینکه هر حرکت الهی که شروع می شود شیاطین و دشمنان در برابر آن اقدام به تفرقه افکنی، شبهه افکنی و سنگ اندازی می کنند و این امر از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون مشهود بوده است تصریح کرد: آن چیزی که برای مخالفین انقلاب اسلامی کم هزینه تر است حرکت نرم در ایجاد شبهه، تفرقه، تردید افکنی  و حرکات ارتجاعی است و باید برای مقابله با آن جهاد تببین داشت.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون در مسیر جهاد تبیین و روشنگری تلاش می کردند تصریح کرد: جهاد تبیین یک کار بزرگ و جدی است و اگر می خواهید انقلاب اسلامی به شکوفایی و آرمانی خود نزدیک شود باید همگان در این مسیر گام بردارند.

000108.jpg - 55.75 kB

0105.jpg - 103.75 kB

000109.jpg - 71.37 kB

000110.jpg - 58.94 kB