حضور بانوان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در راهپیمایی روز ملی عفاف و حجاب

مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در امور بانوان گفت: کارکنان خانم دانشگاه علوم پزشکی مشهد در راهپیمایی روز عفاف و حجاب که در تاریخ بیست و یکم تیر ماه جاری از میدان شهدا تا حرم مطهر امام رضا (ع) به همت ستاد عفاف و حجاب استانداری خراسان رضوی برگزار می شود شرکت خواهند کرد.

محبوبه پاکدل در گفت و گو با وب دا؛ در خصوص برنامه های شورای امور بانوان دانشگاه در روز ملی عفاف و حجاب، گفت: برنامه های روز ملی عفاف و حجاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد همزمان با سراسر کشور در دانشگاه  برگزار می شود.

 وی تاکید کرد: ۲۱ تیر ماه یادآور روز هایی است؛ که مردم نسبت به وضعیت حجاب بانوان در کشور بر اساس فشارهای وارده ازسوی رضا شاه اعتراض و در برابر قانون کشف حجاب ایستادگی کردند.

مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان، ابراز داشت: این اعتراض ها تا آن جا ادامه پیدا کرد که تجمع مردم معترض در مشهد به نیابت از مردم کشور به حرم مطهر امام رضا(ع) و صحن گوهرشاد کشانده شد و کشتاری وحشیانه از سوی رژیم رضا شاه بر علیه مردم اتفاق و این روز به عنوان حرکت مردمی بر علیه بی حجابی و روز عفاف و حجاب نامیده شد.

پاکدل تصریح کرد: در این روز مسابقه فرهنگی کتاب خوانی بر اساس محتوای کتاب «زلال عفت» با حضور تمامی واحدهای دانشگاه و به صورت اختصاصی برای کارکنان خانم دانشگاه برگزار می شود. این کتاب به نویسندگی رضا اخروی و انتشارات قم به موضوع عفت از نگاه معارف دینی می پردازد که به تعدادی از شرکت کنندگان جوایزی اهدا می شود.

مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان به برگزاری برنامه راهپیمایی بانوان دانشگاه در روز عفاف و حجاب اشاره کرد و افزود: علاوه بر حضور بانوان دانشگاه در مراسم راهپیمایی؛ تقدیر از نماینده بانوان محجبه تمامی واحد های دانشگاه نیز انجام خواهد شد.

پاکدل گفت: بر این اساس در روز اول دهه کرامت جشنی در تالار رازی دانشگاه برگزار می شود؛ که علاوه بر اجرای برنامه های مختص این دهه؛ از ۵۰ بانوی برگزیده دانشگاه که به نمایندگی از واحد خود در این مراسم حضور به هم رسانده اند تقدیر می شود.

مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان در خصوص برنامه های هفته کرامت، تصریح کرد: در این دهه برگزاری دوره های آموزشی حجاب و عفاف با همکاری اداره آموزش کارکنان برگزار و به موضوعاتی مانند کارگاه های آموزشی عفاف و حجاب، آداب زیارت، آموزش مادران در تربیت فرزند، آموزش بانوان در استفاده از فضای مجازی و دیگر موارد پرداخته می شود.

پاکدل بانوان را مخاطب اصلی فعالیت های شورای امور بانوان دانست و ابراز داشت: ارتقای سلامت بانوان، پی گیری مسائل و مشکلات بانوان، مسائل حرفه ای و خانوادگی، رسیدگی به امور بانوان سرپست خانوار و... از عمده برنامه های این شورا به شمار می رود.