پیام سرپرست دانشگاه به مناسبت روز دانشجو

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی به مناسبت روز دانشجو،  ضمن گراميداشت ياد و خاطره همه دانشجويان شهيدي كه در راه استقلال، آزادي و سربلندي ايران اسلامي جانفشاني نموده اند، این روز  را نماد استقلال خواهي، عدالت طلبي و استكبار ستيزي جامعه دانشجويي و دانشگاهي دانست.

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در این پیام آورده است؛ دانشجویان و دانشگاهیان همواره در طول تاریخ ایران و برهه‌های حساس از انقلاب شکوهمند اسلامی گرفته تا هشت سال دفاع مقدس و سال‌های پس از آن در سنگر بازسازی، پیشرفت و آبادانی در صف مقدم نقش‌آفرینی و حماسه‌سازی قرار داشته‌اند و به عنوان سرآمدان جریان روشنفکری با آراستگی به دو امتیاز دانش و ایمان پیشتاز و جریان ساز بوده اند. 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با اشاره به منویات مقام معظم رهبری،دانشجو روشنفکر  و متدیّن را  افسران جنگ نرم در دفاع از ارزشهای ایران اسلامی دانسته و آورده است: در مقابله با جنگ نرم بیش از هر چیز باید قواعد مقابله را شناخت و به دور از هیاهوی تبلیغاتی دشمنان با صلاح علم و دانش در مسیر  استقلال طلبی، آزادی خواهی و استکبار ستیزی حرکت کرد.

دکتر محمد رضا دارابی در بخش دیگری از این پیام تاکید نموده است، در حرکت شتابان کشور به سمت دستیابی به اهداف کلان و بخصوص اهداف علمی، نقش دانشجویان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در این شرایط دانشجویان مسؤولیت دارند از طریق تلاش همراه با کسب دانش به این حرکت علمی کمک کنند. 

از شما دانشجویان عزیز انتظار می رود با اتکال به خداوند متعال و با تأسی به رهنمود های مقام معظم رهبری استوارتر و با نشاط تر از قبل در رسیدن به بلندترین مدارج عالی علمی و معنوی در مسیر رونق و شکوفایی چرخه های تولید علم و دانش با شتاب بیشتری حرکت کرده و در پرتو سیاست ها و برنامه های دولت اعتدال و تدبیر در آینده ای روشن چرخه های علمی و مدیریتی میهن عزیزمان ایران اسلامی را به نحو مطلوب به پیش ببرید.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا دانشجو ، ۱۶ آذر، روز دانشجو را به تمامی دانشجویان عزیز دانشگاه علوم پزشکی مشهد و سایر دانشجویان و دانشگاهیان استان خراسان رضوی تبریک عرض نموده  و سلامتی، موفقیت و توفیقات روزافزون شما فرزندان عزیز کشور  را در پناه امام مهربانی ها حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) از خداوند منان مسئلت دارم.