پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت سال تحصیلی جدید

همه ساله با شروع ماه مهر و آغاز سال تحصیلی جدید، حرکت دوباره و پرانرژی در مسیر پیشرفت علمی و توسعه پایدار و رشد و تعالی در جامعه اسلامی آغاز می شود و در این میان دانشگاه بهترین فرصت برای آموختن، زندگی بهتر و مهیا شدن برای ورود به عرصه خدمت است.

 

ورود به دانشگاه، آغاز بصیرتی جدید برای کسب علم و معرفت است، شروعی برای جوشش خلاقیت و ترویج فرهنگ و علم آموزی همراه با اخلاقیات در جهت رسالت تکریم خود و دیگران.

دانشگاه ها وظیفه سنگین تربیت افراد و بلکه تربیت یک ملت را بر عهده دارند، تعلیم و تربیتی که سرنوشت کشورها و حتی در جوامع اسلامی، سرنوشت جهان اسلام را می توانند رقم بزنند و همگی آگاهیم که در این دوره، اقتدار ، از آن کشوری است که در تولید و به کارگیری علوم مقتدر باشد و رهبر معظم انقلاب اسلامی، بارها بر سهم دانشگاه ها در مدیریت کشور تاکید فرموده اند و با توجه به این موضوع می توان گفت دانشگاه ها، سنگرهای دفاعی یک کشور هستند.

اکنون که دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سایه سار شجره طیبه انقلاب اسلامی ایران به سوی اهداف عالیه آموزشی، پژوهشی و فرهنگی خود به پیش می رود امید است که حضور گرم و پر نشاط دانشجویان جدیدالورود، محیط علمی و فرهنگی این دانشگاه را پر بارتر و پویاتر از سال های گذشته نماید.

بدون تردید، دستیابی به قله‌های رفیع علم و دانش، آن طور که شایسته و درشان ایران اسلامی است، مهم‌ترین هدف مجموعه آموزش عالی است و نقش دانشگاه علوم پزشکی مشهد که افتخار خدمت به بخشی از جامعه علمی کشور را دارد به سهم خود در تحقق این هدف، نقشی بارز و تاثیرگذار است.

اینجانب آغاز سال تحصیلی و شروع دلنشین درس و دانشگاه را به طلایه داران علم، فرهنگ و ادب اعم از اعضا محترم هیات علمی و کارکنان دانشگاه و دانشجویان،به ویژه دانشجویان جدید الورود، صمیمانه تبریک گفته و برای همگان، دستیابی به مدارج عالی علمی، دینی و اخلاقی، توام با موفقیت، بهروزی و سعادت را از درگاه خداوند متعال خواهانم.