مراسم تکریم و معارفه رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد

تاریخ ایجاد در 17 آبان 1396
بازدید: 422

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ارتقاء کمی و کیفی خدمات بر اساس سیاست های دولت و اهداف وزارت بهداشت را مهمترین برنامه این دانشگاه عنوان کرد.

 

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی محبوب در مراسم تکریم و معارفه رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد که با حضور جمعی از مسئولان وزارت بهداشت، استاندار خراسان رضوی، مدیران استانی، معاونین و مدیران دانشگاه، اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان در تالار ابن سینا برگزار شد، با تاکید بر اینکه تعهد اخلاقی که بر دوش من گذاشته است از تعهد اجرایی بیشتر است خاطر نشان کرد: دانشگاه های علوم پزشکی کشور علاوه بر نقش آموزشی نقش خدماتی نیز در حوزه های درمانی، بهداشتی و غذا و دارو را نیز دارند و به طور مستقیم با سلامت مردم در ارتباط است که این امر نشان دهنده مسئولیت سنگینی است که این دانشگاه ها بر عهده  دارند.

دکتر دارابی خاطر نشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد یکی از قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه های سطح کشور به شمار می رود که دارای ۷۶۰ عضو هیات علمی ، ۹ هزار و ۲۲۸ دانشجو، ۱۵ شبکه بهداشتی درمانی، ۳۰ بیمارستان و ۲۵ هزار نیرو است و حرکت رو به رشد دانشگاه در تمامی حیطه های آموزش؛ پژوهش، بهداشت، درمان، توسعه، غذا و دارو و دانشجویی فرهنگی همانند گذشته و بر اساس سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری، افق ۱۴۰۴، اسناد بالادستی، برنامه ششم توسعه و برنامه های وزارت بهداشت در دستور کار قرار دارد.  

وی با اشاره به اینکه توجه به مطالبات مردم از مهمترین نکاتی است که باید به آن توجه شود اظهار داشت: توسعه کمی و کیفی آموزش و ایجاد و گسترش اخلاق مداری یکی از مهمترین برنامه هایی است که بیش از پیش دنبال خواهد شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه اخلاق مداری وزنه سنگین تری نسبت به امر آموزش دارد خاطر نشان کرد: پزشکی که اخلاق مدار تربیت شده باشد، مردم را ولی نعمت خود می داند و نسبت به سلامت آنان احساس مسئولیت می کند.

دکتر دارابی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه باید تلاش شود که مردم به جز رنج بیماری مشکل دیگری نداشته باشند اظهار داشت: بر این اساس گسترش خدمات بهداشتی و درمانی و توسعه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی از دیگر برنامه ها به شمار می رود.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه بهداشت، پیشگیری مقدم بر درمان است و باید در تغییر سبک زندگی مردم و شناسایی و کاهش بیماری های غیر واگیر بیش از پیش تلاش نمود اظهار داشت: اگر به این مقوله توجه شود به طور حتم نیاز کشور روز به روز به تخت های بیمارستانی کاهش خواهد یافت.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد، نیاز به داروهای اصلی را از مهمترین نیازهای مردم عنوان کرد و اظهار داشت: باید به گونه ای عمل کنیم که مردم نیازهای دارویی خود را در اختیار داشته باشند.

دکتر دارابی افزود: در حوزه غذا نیز با مدیریت بهینه باید سالم ترین غذا را که مبنای سلامت مردم به شمار می رود را در دسترس قرار دهیم.

وی تصریح کرد: برای دستیابی به اهداف نیازمند همکاری تمامی اعضای خانواده بزرگ دانشگاه و همچنین دستگاه ها و سازمان های استان به ویژه استانداری؛ آستان قدس رضوی، شهرداری، شورای شهر، فرمانداری و دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی هستیم.