پیام سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مناسبت روز مبارزه با استکبارستیزی

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پیامی ضمن گرامیداشت ۱۳ آبان، اظهار داشته است، این روزبرگی زرین از تاریخ انقلاب اسلامی است که به دل های مومنان جسارت استکبار ستیزی و درس بزرگ شهادت و دلیری آموخت و ترجمان این واقعیت شد که سرانجام دیوار ستم همواره فرو ریختنی است.

 

به گزارش وب دا، دکتر محمد رضا دارابی در این پیام آورده است، ۱۳ آبان در تاریخ این مرز و بوم، یادآور حرکت خروشان جوانان متعهد و انقلابی است که در کنار تحصیل علم به روشنگری و مبارزه با استبداد و استکبار پرداختند و فریاد کردند تا جهان پیام انقلاب اسلامی مردم ایران را بشنود.

اینک ما مانده ایم با خاطرات آن روزها و خوب می دانیم استقلال، شرف و امنیت امروز کشورمان مدیون استقامت شهیدانی است که به رهبری امام خمینی(ره) در آشوب ظلمت به مصاف شب رفتند تا ایمان خفته انسان را به سامان صبح برسانند.

بی تردید تجربه ۱۳آبان در این تکلیف، نقش سنگین و مهمی را بر دوش دانشگاهیان و دانش‌آموزان ایران اسلامی نهاده است و ضرورت دارد جوانان کشورمان با پیروی از منویات مقام معظم رهبری و با تکیه بر تعهد، مسئولیت پذیری و تخصص برخاسته از ایمان، خودباوری در حفظ آزادی و استقلال بیش از پیش کوشا باشند.

اینجانب این روز بزرگ را به همه دانشجویان و دانش آموزان حق طلب به ویژه خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی مشهد تبریک می گویم و توفیق و سعادت شما را در راه اعتلای نام ایران سرافراز از خداوند منان خواستارم.