برگزاری چهل و هفتمین نشست هیات امناء دانشگاه علوم پزشکی مشهد

با حضور مشاور وزیر بهداشت و دبیر مجامع شوراها و هماهنگی هیات امناء، چهل  و هفتمین نشست هیات امناء دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

به گزارش وب دا، این نشست به منظور بررسی عملکرد بودجه سال 94 و  73 شاخص عملکردی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه های آموزش، بهداشت، توسعه مدیریت و منابع، غذا و دارو، درمان، پژوهش و فناوری و فرهنگی دانشجویی برگزار شد.

در این نشست یک روزه دکتر امین لو مشاور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی و دبیر مجامع شوراها و هماهنگی هیات امنا ،دکتر مرندی نماینده مجلس شورای اسلامی و رییس فرهنگستان علوم پزشکی، دکتر مهرابی بهار رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، معاونین و جمعی از مدیران ارشد این دانشگاه حضور داشتند.

حفظ سلامت مردم خط قرمز دانشگاه علوم پزشکی مشهد

دکتر مهرابی بهار رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این نشست با تاکید بر اینکه سلامت مردم خط قرمز این دانشگاه به شمار می رود، طلب از سازمان های بیمه گر را از مشکلات این دانشگاه در ارائه خدمات مناسب به مردم عنوان کرد.

دکتر مصطفی مهرابی بهار با ارائه گزارشی از روند افزایشی طلب از سازمان های بیمه گر در سال های اخیر اظهار داشت: با توجه به اجرای برنامه تحول نظام سلامت، تامین تجهیزات پزشکی و دارویی بیماران باید در مراکز درمانی صورت بگیرد و بیماران نباید برای تامین آن به خارج از بیمارستان ارجاع شود و این در حالی است که برای موفقیت در این بسته باید سازمان های بیمه گر طلب های دانشگاه را به موقع پرداخت کنند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با طلب بیش از 550 میلیارد تومان از بیمه ها وارد سال 95 شدخاطر نشان کرد: طلب از سازمان های بیمه گر در حال حاضر به یک معضل برای دانشگاه تبدیل شده است.

بدهی هشت هزار میلیارد تومانی بیمه ها به دانشگاههای علوم پزشکی کشور

دبیر مجامع شوراها و هماهنگی هیات امنا  نیز در این نشست ضمن قدردانی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد در برگزاری این نشست با اشاره به طلب هشت هزار میلیارد تومانی دانشگاههای علوم پزشکی کشور از سازمان های بیمه گر اظهار داشت: اخیرا پس از اصلاح قانون بودجه سال 95 در مجلس شورای اسلامی و تصویب در کمیسیون تلفیق قرار است که هشت هزار میلیارد تومان از طریق فروش اوراق مشارکت به سازمان های بیمه گر اختصاص یابد.

دکتر امین لو با بیان اینکه سازمان های بیمه گر در حال حاضر منابعی برای پرداخت طلب بیمه ها ندارند اظهار امیدواری کرد: با اختصاص اعتبارات لازم مشکلات این حوزه و دانشگاههای علوم پزشکی کشور برطرف شود.

در ادامه این نشست گزارشی از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه های مختلف ارائه شد.