بازدید سرزده رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از شبکه بهداشت و درمان چناران

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بازدید سرزده از شبکه بهداشت و درمان چناران، روند اجرای برنامه تحول نظام سلامت و شاخص های بهداشتی در این شهرستان را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش وب دا، دکتر مصطفی مهرابی بهار به همراه دکتر بدیعی مشاور و مسئول دفتر حوزه ریاست دانشگاه با حضور در چناران از واحدهای ستادی شبکه بهداشت و درمان، مرکز بهداشت و بیمارستان ثامن الائمه این شهرستان بازدید کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان چناران در این بازدید، گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای توسعه خدمات بهداشتی و درمانی، شاخص های بهداشتی و اورژانس 115 در این شهرستان را ارائه نمود.

دکتر رجب پور با اشاره به افزایش استقبال مردم شهرستان از برنامه تحول نظام سلامت اظهار داشت: با اجرای این برنامه میزان مراجعه به کلینیک ویژه این شهرستان 98 درصد رشد و ضریب اشغال تختهای بیمارستانی نیز 26 درصد رشد یافته است.

وی با اشاره به انجام 4 هزار و 475 ماموریت اورژانس 115 در سال گذشته اظهار داشت: با توجه به حجم بالای ماموریتهای اورژانس در محورهای برون شهری، نیاز است که پایگاههای اورژانس در این شهرستان افزایش یابد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه وزارت بهداشت ضریب تخت به ازای هر یک هزار نفر را در آینده 2.7 اعلام کرده است اظهار داشت: با توجه به احداث شهر جدید گلبهار و افق رو به رشد این منطقه نیاز است که 10 هکتار زمین برای ساخت بیمارستان در نظر گرفته شود.

دکتر مهرابی بهار  با اشاره به نقش مهم کارکنان در ارائه خدمات به شهروندان، نسبت به پرداخت به موقع کارانه حوزه درمان (قاصدک)  بر اساس برنامه تنظیم شده  تاکید کرد.

وی با اشاره به مشکلات و کمبود فضای فیزیکی همچون بخش دیالیز  بیمارستان ثامن الائمه (ع) این شهرستان گفت: در سالجاری برنامه ای برای بهبود وضعیت دستگاه های دیالیز در کل دانشگاه علوم پزشکی اجرا خواهد شد.